Diş Beyazlatma

14-1200x800.jpg

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma tedavisi (Bleaching); diş ağartmak olarak da bilinir. Mevcut dişlerin renginin daha beyaz renge dönüştürülmesidir.Dişlerin rengi genetik olarak veya beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak daha sarı veya zaman içinde daha koyu renge dönebilir.Dişlerinizi düzenli ve sık fırçaladığınız halde dişlerinizin rengi beyazlaşmayabilir.Bu renk sizin ten renginiz gibi sabittir.Estetik bir gülümseme için dişlerinizin formu ve güzelliği ile birlikte beyaz, canlı bir renk tonunda olması gerekir.Beyaz ve canlı bir diş rengi güzel ve estetik bir gülümsemede aranan özelliklerdendir.

Beyazlatma İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk birkaç gün aşırı soğuk veya sıcaktan kaçınılmalıdır. İşlem sonrasında her hastanın uyması gereken bir liste vardır. Her türlü renk verici yiyecek ya da içecek yasaktır. Özellikle ilk 3 gün çok önemlidir. Sigara, çay, kahve, çikolata, kırmızı şarap, vişne, karamel, salça gibi renk verici koyu renk barındıran ürünler işlem bitimini takiben 1 hafta süreyle kullanılmamalıdır. Aksi takdirde elde edilen beyazlık kaybedilecektir.

Diş Beyazlatma İşlemi Kimlere Uygulanmaz?

Diş beyazlatma işlemi 16 yaşından küçük hastalara uygulanmaz. Bu yaşlardaki hastalarda pulpa odası ve dişin sinirleri en geniş boyutlarındadır. Beyazlatma uygulanırsa aşırı hassasiyet oluşur ve kanal tedavisine ulaşan sonuçlar ortaya çıkabilir.Hamile kadınlara, aşırı hassas dişlere ve dişeti rahatsızlığına bağlı çekilmiş dişetlerine sahip olan hastalara, beyazlatıcı ajan peroksite alerjisi olan hastalara beyazlatma uygulanmamalıdır.

 

logo

Adres:Ege Plaza, Mevlana Bulvarı No:182 Kat:12 Daire:51
Telefon:(0312)286 80 82

Designed by Strategy Cube

Sohbet Başlatın
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button0312 286 80 82