E-Max

131-1-1200x800.jpg

E-Max Nedir?

Diş hekimliğinde hastalara gerçekçi, doğal görünümlü gülümsemeler vermek için özel seramikler kullanılır. IPS E-Max, diğer diş restoratiflerinden farklı olarak estetiği ve gücü bir araya getiren seramik bir malzemedir.Tamamen seramikten yapılmış diş restorasyonlarında metal yoktur. Bu nedenle, ışık doğal dişlerde olduğu gibi içlerinde parlar.Estetik, doğal görünüm, uzun ömürlü kalite ve insan vücudu ile uyumluluk vardır.E-max denilen kaplama malzemesi, herhangi bir metal kullanmadan, basınç altında sıkışması sağlanan kristal yapılı seramik çekirdek üzerine cam seramiğin pişirilmesi ile elde edilen ve bu şekilde dayanıklılığı arttırılan porselendir. Tamamı seramikten oluştuğundan  porselen dişler olarak adlandırılır.Işık geçirgenliğinin çok yüksek olmasından ve metal olmamasından diş protez uygulamalarında kullanılan en güzel malzemelerden biridir. Lamine uygulamalarında estetik görünüm en önemli nokta olduğu için e-max malzemesi çok sık tercih edilir.E-Max kaplama doğaldır,  doğal dişe benzerlik gösterir.Yarı saydam bir görünümü vardır, doğal dişlerden ayırt edilemez. Her kaplama, her dişe ve her hastaya göre özel üretilir.

E-Max Kaplama Hangi Dişlere Yapılabilir?

E-max kaplamaların ışık geçirgenliği çok yüksek olduğundan, kişiye doğal bir görüntü kazandırır ve uzun ömürlü olduklarından estetik görünümün  önemli olduğu ön kesici dişlerde çok kullanılır. Ağzın içinde görünen ve fazla kuvvet uygulanmayan küçük azı dişleri de diğer bir kullanım alanıdır. Hem ön dişlerde, hem de küçük azı dişlere yapılacak kaplama işlemlerinde e-max malzemesiyle çok güzel sonuçlar alınır.Renklenmiş dişler, kanal tedavisinden kaynaklı rengi değişmiş ve eski beyazlığına kavuşturulamayan dişlere, diastema dediğimiz aralıklı dişlere, dizilişi ve pozisyonu kusurlu olan malpoze adlı dişlere, şekli bozulmuş olan dişlere, atrisyon, erozyon veya abrazyon gibi aşınmalara maruz kalıp şeklini kaybetmiş dişlere, estetik olarak düzeltilmesi gereken fazla sayıda restorasyon görmüş dişlere yapılır.

E-Max Kaplamaların Avantajları

Renk denemeleri sayesinde kişiye doğal bir görünüm sağlar.Işık geçirgenliği kusursuz olduğundan estetik açıdan mükemmel sonuçlar verir.E-max kaplamaların diğer kron malzemelerine oranla tutuculuğu daha yüksektir.Periodontal açıdan çok sağlıklı ve doğru bir seçimdir çünkü cilası iyi yapılan e-max kaplamaların yüzeyinde diğer kaplamalara göre plak birikimi çok daha az olur.Aşınmalara karşı son derece sağlıklıdır.Sıvı absorbsiyonu diğer kronlara göre daha düşüktür.Vücudumuzun diğer organları gibi dişlerimiz de zaman içinde yıpranır ve sonuçta şekil ve renk değişimi ortaya çıkar.Diş hekimliğinde çene ve burun ucu arasındaki bölüm dikey boyuttur zaman içerisinde azalır, dişlerde canlılık kaybı olur.E-max kaplamalar ile dişlerdeki şekil bozukluğu ve rengi düzeltilir, dikey boyut yükseltilir ve ideal görünüm kazanılır.Kişi görünüm olarak gençleşir ve canlı bir gülümsemeye sahip olur. 

 

logo

Adres:Ege Plaza, Mevlana Bulvarı No:182 Kat:12 Daire:51
Telefon:(0312)286 80 82

Designed by Strategy Cube

Sohbet Başlatın
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button0312 286 80 82