Gülüş Tasarımı

121-1-1200x800.jpg

Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik diş hekimliğinde önde gelen kavramlardan biri ”gülüş tasarımı”dır. Gülüş tasarımı; çeşitli sebeplerle  estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde tutularak  doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulmasıdır. Gülüş tasarımı, birçok işlemin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilir.

Gülüş Tasarımında Hangi İşlemler Vardır?

Her hastanın estetik gereksinimleri farklı olduğundan  yapılacak işlemlere kişiye özel karar verilir. Bu işlemler belirlenirken hastanın; yüz hatları, cinsiyeti, yaşı ve beklentileri gibi faktörler dikkate alınır.İlk çürük dişler ve diş eti hastalıkları tedavi edilir, diş temizlenir.Sonra hastaların ihtiyaçlarına göre işlemler belirlenir.Bu işlemler genelde gingivektomi denilen diş eti estetiği girişimleri, diş beyazlatma(bleaching) yöntemleri, diş eksikliklerinin implant ve protez uygulamalarıyla giderilmesi, porselen laminalar ve kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve ortodontik tedaviler vardır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı yapılırken özel fotoğraf cihazları ile kişinin ağız içi ve dışı görüntüleri elde edilir ve diş ölçüleri alınır. Gülüş estetiği yapılırken dişlerin  ve dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği değerlendirilir. Dişlerin olması gerekli dizilimine karar verilir. Dişler ve kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir. Lazer ile diş etleri belirlenen seviyeye alınır. İleri seviye bir düzenleme için  sert doku veya kombine lazer cihazı kullanılır. Beyaz estetikte ise porselen laminalar ile gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Diş tasarımları hazırlanarak kalıplar laboratuvarda kalıcı dişlere dönüştürülür. 7-10 gün içerisinde estetik porselenler kalıcı olarak yapıştırılır. Hastanın tedavi planına göre seans sayısı değişkenlik gösterir. Gülüş tasarımı yapılırken kişinin beklentileri önemlidir. Gülüş tasarımı tedavisinin birçok aşaması vardır. Diş hekimi tarafından hastanın tedavi beklentisi ve estetik ihtiyacı belirlenir. Estetik kaplamalar, estetik dolgu uygulamaları, diş beyazlatma uygulaması, diş eti tedavileri, diş boyu uzatılması gibi birçok uygulama  bu tedavi sürecinde yapılabilir.Amaç en iyi gülüş tasarımını yapmaktır.

 

logo

Adres:Ege Plaza, Mevlana Bulvarı No:182 Kat:12 Daire:51
Telefon:(0312)286 80 82

Designed by Strategy Cube

Sohbet Başlatın
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button0312 286 80 82