Mock-up

19-1-1200x675.jpg

Mock-up Nedir?

Mock-up  özel olarak üretilmiş kompozite malzemelerin diş yüzeyine, dişe herhangi bir yapıştırma işlemi olmadan geçici olarak yapıştırılması ve şekillendirilmesidir. Mock up işlemi yaklaşık 10-15 dakika sürer. Mock up sonrası hastadan tekrar fotoğraf alınır. Böylece doktor bu çalışma üzerinden tedaviye ilişkin herşeyi en ince detayına kadar anlatır. Görsel hastanın tedavi sonucu görmesi ve doktor ile beraber değerlendirmesi açısından önemlidir.

Hastalar yeni görünüşlerini düşünmelerine  gerek kalmadan, kendi yüzlerinde bütünsel ve direkt olarak görürler. Tedaviye dair  çok fikir edinirler hatta beklentilerini mock up uygulamasını baz alarak  daha kolay anlatırlar. Yani mock up üzerinde değişiklik yapılabilir. Dişlerin rengi formu pozisyonu yüzdeki diğer bölgelerle ilişkisi tedavi başlamadan belli olur. Bu sayede tedaviden önce  nasıl bir diş yapılacağı kaygısı ve tedavi sonunda yaşanabilecek memnuniyetsizlik tamamen giderilmiş olur. Yani mock up hasta ve hekim arasındaki görsel ve somut  bir iletişim yöntemidir.

Hastalarımız bu mock up görüntüsünü kendi telefonlarından da çekerek arkadaşlarının ve ailelerinin fikirlerini alabilirler. Herkesin mizaç ve yüz yapısı farklı olduğu için  karar alma sürecide kişiye özeldir. Estetik bir gülüş tasarımında amaç kişinin mutluluğu ise karar verme sürecinde kesinlikle bazı detaylardan hastalarımızın tam emin olmasını sağlar. 

Mock-up Nasıl Yapılır?

 Mock up diş hazırlanırken hastanın dişlerinin ölçüsü alındıktan sonra  laboratuvardan gelen dişler hastanın dişleri üzerine yerleştirilir, uyum ve estetik sorunları analiz edilir. Değişiklik için tekrar laboratuvara gönderilir.Laboratuvardan değiştirilerek  gelen mock up diş  bir kez daha prova yapılarak hastanın en beğendiği ve memnun olduğu hale getirilir. Yeni dişleri ile görüntülerini merak eden hastalar, mock up uygulamasıyla tedaviye başlamadan önce dişlerinin bitmiş halini ağız içinde görebilir.

Sert bir plastik malzemeden hazırlanan mock up diş, hastanın dişlerinin üzerine geçici olarak uygulanır. Hastanın dudak köşeleri arasındaki mesafe, burun kanatları arası genişlik ve dudak kalınlığı gibi faktörlere  dikkat edilir. Hastalar mock up ile konuşma provası yapabilir, kendi fotoğraflarını çekebilir, isterse dişlerini birkaç saat kullanabilir.

Mock up uygulaması diş tedavilerini hızlandırır ve sonucu önceden görme imkanı sağlar.

Mock-up Tekniği İle Diş Yapımı

Gülüş tasarımı için mock up diş yapılmasından sonra bu prova dişlerin yerini kalıcı dişler alır. Diş minesini iyi taklit edebilecek, hastanın kendi diş rengiyle uyumlu malzemeler kullanılarak yeni dişleri hazırlanır. Bu evrede ise; preples laminalar, porselen lamina veneerler veya zirkonyum dişler kullanılır. Bu alternatifler arasından en uygun olan tercih edilir.

logo

Adres:Ege Plaza, Mevlana Bulvarı No:182 Kat:12 Daire:51
Telefon:(0312)286 80 82

Designed by Strategy Cube

Sohbet Başlatın
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button0312 286 80 82