Porselen Lamina

121-1200x800.jpg

Porselen Lamina Nedir?

Lamina porselenler, özel yapıştırma tekniği ile ön dişlerin renk, form ve pozisyonlarının değiştirilmesi amaçlı kullanılan bir porselen restorasyon türüdür. Doğal dişi taklit eden laminalar sayesinde istenilen gülüşe çok kısa sürede ulaşılabilir.

Porselen Lamina Nasıl Yapılır?

Porselen lamina estetik bir uygulamadır. Her estetik işlemde olduğu gibi kaliteli bir materyal ile özenli yapıldığında harika sonuçlar verirken; aksi durumlarda telafisi zor olur. Lamina uygulayacak  doktorun mutlaka önceki vakaları sorulmalıdır. Eğer  karar verilirse; ilk önce fotoğraf çekimi ile başlanır. İlk ölçüler alındıktan sonra seramist ile dişlerin 3D tasarımı yapılır. 2.randevuda bu 3D tasarım (wax-up) kişinin ağzında uygulanır ve sonuç; henüz dişlere hiçbir işlem yapılmadan kişiye gösterilebilir. Bu seansta kişiye çok uzun süre ayrılmasının nedeni; sonucun hayal kırıklığı olmaması içindir.Ölçü seansı en kısa süren  seanstır. Ölçüden elde edilen model üzerinde ince laminalar kişiye özel  olarak üretilir. Ölçüden sonraki seans prova olarak değerlendirilse de 3D tasarımın aynısı yapıldığı için bitim de yapılabilir. Eğer prova seansında düzeltmeler gerekiyorsa ertesi gün bitim yapılır. Yapıştırma seansı çok önemlidir.Yapıştırma seansından sonraki randevuda kontrol ve fotoğraf çekimi ile tedavi sonlanır.

Porselen Lamina Hangi Durumlarda Uygulanır?

Beyazlatma ile sonuç alınamayan ileri derecede renkleşmiş dişlerde, yapısal formu ve şekli iyi olmayan estetik açıdan kötü görünen dişlerde, ayrık dişleri birleştirmede, kırık ya da aşınmış dişlerin birleştirilmesinde, rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların onarılmasında, çarpık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde, diş eksikliği olmayan ve daha önce porselen kuron yaptırmamış kişilere uygulanır.

Porselen Lamina Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Çene bozuklukları, tırnak yeme, kalem vb şeyleri ısırma ileri derecede dişeti çekilmesinin olduğu koşullarda  porselen lamina uygulanmaz.

logo

Adres:Ege Plaza, Mevlana Bulvarı No:182 Kat:12 Daire:51
Telefon:(0312)286 80 82

Designed by Strategy Cube

Sohbet Başlatın
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button0312 286 80 82